Doprava od 39.90 € hodnoty nákupu zdarma

Niekoľko rád, ako udržať čisté a priezračné záhradné jazierko.

Ako jednoducho a ekologicky udržať záhradné jazierko s priezračnou vodou, rybami, rastlinami a bezpečným kúpaním? Je potrebné dodržiavať niekoľko základných zásad a záhradné jazierko alebo rybník bude opäť okrasou Vašej záhrady.

Základný faktor, bez ktorého Vaša jazierko nebude nikdy čisté a priezračné!

Každé jazierko musí mať pH v rozsahu 6,5 - 7,7 !!!!!

Zmerať ho môžete orientačne napr. PH papierikom. Pokiaľ Vaše jazierko nebude mať pH v tomto rozsahu, nikdy nedocielite biologickú rovnováhu vo Vašom jazierku a nikdy ho nebudete mať čisté a priezračné! Pri pH 6,5 - 7,7 dochádza k vytvoreniu biologickej rovnováhy vody, čo je stav, kedy je voda schopná sama seba čistiť (aspoň čiastočne). Bohužiaľ v dnešnej dobe, keď je znečistenie oveľa väčšia než v minulosti (fosfáty, dusitany a dusičnany z polí, prach a peľ z ovzdušia, kyslé dažde, opadané lístie, apod.), už vodné plochy nie sú schopné sa samovoľne čistiť, preto je nutné dodávať do Vášho jazierka alebo rybníku baktérie na rozklad organického odpadu. Tieto baktérie niekoľkonásobne zvyšujú počet baktérií vo Vašom jazierku alebo rybníku, a tým výrazne zvyšujú bakteriálne silu Vášho jazierka, ktoré sa ľahko vysporiada aj so zvýšeným obsahom organického odpadu a rozloží ho. Tým výrazne zvýši čistotu a priezračnosť Vášho jazierka a to bude opäť ozdobou Vašej záhrady! Vďaka baktériám je možné odstrániť až 30 cm bahna z dna rybníku počas jedného roka!

Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO kúpite  >>> TU <<<

Ako to funguje?

Je to veľmi jednoduché. Vaša jazierko obsahuje malé množstvo baktérií, ktoré pomáhajú rozkladať organický odpad. Pridaním našich baktérií zvýšite obsah baktérií vo Vašom jazierku, a tým aj veľmi výrazne zrýchlite rozklad organického odpadu. 90% organického odpadu (bahno) je tvorené z uhlíka, kyslíka a vodíka, ktoré sa vo vode vyskytujú v zlúčeninách. Tieto zlúčeniny baktérie neustále rozkladajú na jednoduchšie a jednoduchšie látky až ich nakoniec rozložia na vodu H2O a oxid uhličitý CO2, kde CO2 sa uvoľňuje vo forme plynu do ovzdušia a čistá voda H2O zostáva v jazierku. Všetky baktérie taktiež potrebujú k svojmu množeniu fosfor, pridaním baktérií teda znižujete aj obsah fosforu z jazierka, a tým veľmi uľahčujete vytvorenie biologickej rovnováhy v jazierku! Taktiež zabraňujete produkciu a rastu siníc, ktoré vďaka nízkemu obsahu živín vo vode nemajú potravu.

Druhy rias s ktorými sa môžete stretnúť v jazierku

V jazierku sa môžeme stretnúť prevažne s dvoma druhmi rias. Prvým zástupcom sú jednobunkové riasy. Tieto riasy sa živia organickými zvyškami vo vode, tzn. neskŕmené zvyšky jedla rýb, rybí trus, odumreté rastliny, spadnuté lístie, peľ a prach. Všetky spomenuté prípady spôsobujú zvyšujúce sa organické znečistenie Vášho jazierka a ukladajú sa na dno vo forme organického bahna. Čím väčšie organické znečistenie Vaše jazierko bude mať, tým rýchlejšie sa bude tvoriť jednobunková riasa a jazierko bude "zelené". Jediný spôsob, ako sa jednobunkovej riasy zbaviť, je zbaviť sa organického znečistenia Vášho jazierka, ktorým sa jednobunkové riasy živia. To možno dosiahnuť pridaním baktérií do Vášho jazierka, prípravkamiMr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO. Ďalším zástupcom sú riasy vláknité. Vláknité riasy prerastajú z dna až na hladinu. Na hladine tvoria tzv. zelené chuchvalce. Vyskytujú sa prevažne v čistej vode, pretože pre svoj rast potrebujú slnečný svit. Tieto riasy dokážu žiť aj vo vode, kde nie je žiadne organické znečistenie, a preto sa veľmi ťažko odstraňujú. Odporúčame ich odstrániť, ak to ide, mechanicky (napr. Hrabľami).

Znečisťujúce faktory

Je niekoľko problémových faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu a čistotu vody v záhradnom jazierku. Niektoré môžeme ovplyvniť, niektoré sú vopred dané a je potrebné sa im prispôsobiť.

Objem vody a rozloha záhradného jazierka

Čím je plocha jazierka a hĺbka vody väčšia, tým je čistota jazierka stálejšia a jazierko je ľahšie udržiavateľné, pretože nedochádza k tak výrazným zmenám u pH, teploty a ďalších hodnôt, ktoré neprospievajú jazierku alebo rybníku.

Počet rýb v záhradnom jazierku

Pri vyššom zarybnení sa Vaše jazierko nestíha samovoľne čistiť a začne Vám pribúdať organický odpad (bahno) na dne jazierka. Ideálnou voľbou pre okrasné jazierko je cca 100 gramov ryby na jeden meter kubický jazierka.

Druhy a kŕmenie rýb

Ryby kŕmte len veľmi málo, takmer vždy sú schopné si potravu v jazierku nájsť. Prekrmovaním začne voda zahnívať.

Prach, peľ, opadané lístie, apod. sú jedny z najväčších znečisťovateľov vody, ktoré sa vode postupne rozkladajú a zvyšujú obsah živín - potrava pre sinice.

Okysličenie vody v jazierku

V sparných mesiacoch môže byť problém s okysličením vody. Tu nastávajú dva závažné problémy! Prvým problémom je nedostatok kyslíka pre ryby, ktoré sa vo vode začnú dusiť. Druhým problémom je, že voda s malým obsahom kyslíka nemôže dobre rozkladať živiny (organické bahno) - začne zelenať (zvyšuje sa obsah živín vo vode, začnú sa množiť sinice)! Dobré okysličenie vody možno zabezpečiť priebežným dávkovaním výrobkov Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO, pri ich používaní sa garantuje min. 3 mg / l kyslíka rozpusteného vo vode! Okysličeniu pomáhajú aj doplnkové rastliny, ktoré vracajú do vody kyslík a vstrebávajú oxid uhličitý, ktorý vydychujú ryby. Rastlinám sa v jazierku najlepšie darí od mája do júla.

Odparovaniu vody z jazierka, v horúcom počasí je potrebné sledovať úbytok vody jej odparovaním. Pri poklese hladiny je dôležité priebežne dopĺňať do jazierka vodu záhradnou hadicou. Priebežne, pretože nová voda potrebuje čas, aby sa prispôsobila vode v jazierku. Je lepšie vodu doplňať aj niekoľkokrát po malých dávkach, než nechať hladinu dlho klesať, a potom doplniť veľké množstvo vody naraz. Živým organizmom to spôsobí menej problémov.

Kúpanie v jazierku

Pokiaľ Vaše záhradné jazierko slúži aj pre kúpanie, môžete bez problémov použiť naše prípravky Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO. Sú to 100% prírodné a úplne ekologicky nezávadné prostriedky.

Konzumácia rýb

Ryby možno po aplikácii bakteriálnych prípravkov Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO konzumovať.

Prípravky nemožno predávkovať - ​​baktérie obsiahnuté v prípravkoch Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO sú úplne neškodné pre rastliny, ryby i človeka !!!

Používanie bakteriálnych prostriedkov spoločne s ďalšími podpornými opatreniami je najlepšia, najefektívnejšia a najekologickejšia cesta ako udržať čisté a priezračné záhradné jazierko.

Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO kúpite  >>> TU <<<

Bakteriálna sila:

Predajom bakteriálnych prípravkov sa zaoberáme už viac ako15 rokov a vieme, že pri výrobe kvalitných a naozaj veľmi účinných bakteriálnych zmesou je veľmi dôležitá bakteriálne sila prípravku (čiže počet baktérií, ktorý daný výrobok obsahuje). Garantujeme tým, že naše prípravky obsahujú extra veľké množstvo baktérií, ktoré pomáhajú veľmi efektívne zlikvidovať zápach aj organický odpad!

Mr. Bacteria Bio-enzymatické čističe pre Vaše záhradné JAZIERKO kúpite  >>> TU <<<

 • Mr. Bacteria No. 1-14 známka kvality

  Na našom webe môžete nakupovať výrobky značky Mr. Bacteria pod označením Mr. Bacteria No. 1-14. Všetky výrobky značky Mr. Bacteria sú vyrobené z najkvalitnejších surovín, čo zabezpečuje ich kvalitu, vysokú bakteriálnu silu a funkčnosť. Výrobky Mr. Bacteria sú preverené tisíckami spokojných zákazníkov. Vyskúšajte tiež kvalitu a funkčnosť našich výrobkov. Tešíme sa z Vašej spokojnosti s používaním našich výrobkov.

  Váš Mr. Bacteria e-shop tím!

 • Prečo produkty Mr. Bacteria

  • Záruka originality výrobkov
  • Vyrobené z najkvalitnejších surovín
  • Vysoká bakteriálna koncentrácia a účinnosť
  • Doprava od 39.90 € hodnoty nákupu zdarma
  • Celá ponuka výrobkov na sklade
  • Odoslanie objednávky do 24 hod.
  • Tisícky spokojných zákazníkov
 • Niekoľko rád, ako udržať čisté a priezračné záhradné jazierko.

 • Ako správne odkaliť rybník? Už ste počuli o baktériách?

 • Baktérie a enzýmy do septiku, ČOV, jazierok.

 • Ako po zime naštartovať jazierko.

 • Vyskúšajte dva zaručené tipy, ako udržiavať žumpy a septiky.

 • Ako vyčistiť domáci odpad a bez chémie? Použite baktérie.

 • Ako správne kompostovať a využiť urýchlovač kompostu?

 • Ako odstrániť nepríjemný zápach septiku, alebo žumpy?